Az európaiak lényegesen kevesebbet dolgoznak, mint az Egyesült Államokb vagy Japán polgárai. Ennek az a következménye, hogy a munka termelékenysége az 1990-es évek közepe óta csökkent a vezető európai gazdaságokban, az Egyesült Államok és Japán gazdaságával összehasonlítva. A Világbank-jelentés szerzői Franciaország példáját hozták fel. 2000-ben a heti munkaidőt 39 óráról 35 óra csökkentették. E mögött az az érvelés húzódott meg, ha bizonyos számú munkaóra áll rendelkezésre, akkor jobb azt több munkavállalóra elosztani, így munkahelyeket lehet teremteni – írja a Die Presse.
Ám a Világbank szerint a munkanélküliség nem csökkent jelentősen, miközben a termelés nőtt. 1990 és 2000 között a termelő szektor kibocsájtása mind Franciaországban, mind az Egyesült Államokban egyenként 4 százalékkal nőtt évente. 2000 és 2007 között pedig az éves növekedés az Egyesült Államokban már hat százalék volt, míg Franciaországban 3,3 százalékra csökkent. A Világbank kiemelte: miközben az amerikaiak azért éltek, hogy dolgozzanak, Európában ez fordítva volt: az amerikaiak a jólétüknek köszönhetően több árut és szolgáltatást vásárolnak, míg az európaiak több szabadidőt. A szervezet leszögezi: az európaiaknak választaniuk kell: többet dolgoznak, hogy megőrizzék a jólétet vagy hagyják, hogy csökkenjen az életszínvonaluk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.