A parlament és a főváros gazdasági bizottságának fideszes elnöke, V. kerületi polgármester azt közölte csütörtökön az MTI-vel, hogy a tömegközlekedés működtetése ma a főváros legfontosabb kötelező feladata. Közlése szerint éppen ezért "sajnálatos, hogy 2010-2011-ben a város egyetlen forint működési támogatást sem adott a BKV-nak, miközben a kormány példátlan összeggel, több mint 140 milliárd forinttal támogatta azt".
A fideszes gazdaságpolitikus úgy vélekedett: mostanra világossá vált, hogy külső forrás tömeges bevonása, és az adóemelés nem reális megoldás, ehelyett a fővárosnak önmagán és a cégein kell spórolnia. Mint megjegyezte, számba kell venni, melyek az elhalasztható vagy lemondható beruházások, és meg kell nézni, milyen cégeknek ad a legnagyobb mértékben működési támogatást a 2012-es költségvetés irányelvei szerint a főváros.
Rogán Antal ennek kapcsán azt írta, hogy a legjobban támogatott cég a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), azonban "felmerül a kérdés, hogy ezt megengedheti-e magának ebben a helyzetben a város".
A fideszes politikus leszögezte: a sajtóban megjelent információkkal ellentétben nem elégedetlen a BKK vezetésével, "amikor azonban a fővárosnak elő kell teremtenie legalább további 10-15 milliárd forintot a BKV működtetésére, akkor szerintem el kell gondolkodnunk a fentieken”.
Kitért arra is, hogy az elmúlt hónapokban a fővárosi vezetés a BKV finanszírozási helyzetének rendezésére szinte csak külső források bevonásában és adóemelésben gondolkodott.
"Tettünk javaslatot a vállalkozások adóterheinek emelésére, dugódíjra, a kerületek és az agglomerációs települések forrásainak csökkentésére. Ezeket jómagam is aláírtam, engedelmesen támogattam” – fogalmazott Rogán Antal, megjegyezve: "természetesen mindig ez a kényelmesebb megoldás, de véleményem szerint ideje szembenézni azzal, hogy nem lehet a hibát mindig másokban keresni, a megoldást pedig csak kívülről várni".
A politikus álláspontja szerint a főváros erősebb szerepvállalásának érdekében a hivatal és a cégek közötti működésbeli párhuzamosságok megszüntetésére, ésszerű, olcsó működtetésére, beruházások elhalasztására, illetve csökkentésére is szükség van. Erről előző nap az Index hírportál azt írta: Rogán Antal néhány hete azt javasolta, hogy érdemes lenne megfontolni a BKK megszüntetését, mert az drágán működik és a BKV pénzügyi helyzetének a megoldásában nem tudott érdemi eredményeket elérni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.