A vezető brit gazdasági-politikai folyóirat online kiadásának cikke szerint Orbán Viktor március 15-ei beszéde, amelyben a miniszterelnök "az EU-bürokratákat szovjet apparatcsikokhoz hasonlította", szóhasználatában igazságtalan volt, hiszen Magyarország végül is népszavazással döntött EU-tagságáról.
Ugyanakkor a nemzeti szuverenitással kapcsolatos magyar aggályokat egyre inkább visszhangozzák szerte Európában, mivel mind több polgár teszi fel azt a kérdést, hogy nem választott európai testületek, mint például az Európai Bizottság, miképp tehettek szert ekkora hatalomra.
A blogrovat írása idéz a lap e héten megjelenő nyomtatott változatának egy kommentárjából, amely szerint az adósságválság ruházta fel az uniós bizottságot ilyen "példátlan hatáskörökkel", amelyek révén a testület beavatkozhat a nemzetállami szintű gazdaságpolitikákba, és ez "komoly aggályokat kelt legitimációjával kapcsolatban".
A The Economist felidézi az EU által Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárásokat és azt, hogy a Velencei Bizottság is törvényi változtatásokat kért. Az írás szerint egyértelműen van alapja a magyar demokrácia egyes aspektusaival kapcsolatos aggodalmaknak, a szerző ugyanakkor felteszi a kérdést, hogy "hány transznacionális szervezet szeretné még megmondani Magyarországnak, mit kell tennie?"
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.