Benoît Anne az alapblog.hu–nak adott interjúban annak ellenére fenntartja az elemzői csapata által képviselt negatív véleményt, hogy időközben Fellegi Tamás Washingtonban tárgyal az IMF-nél, és az Európai Unió illetékesei már tanulmányozhatják a magyar kormány hivatalos válaszait az Unió által támasztott feltételek teljesítéséről.
A közép-európai térségre szakosodott vezető francia banki közgazdász azonban úgy látja, hogy a piacok túlárazták a megállapodás lehetőségét az elmúlt időszakban. Hamarosan azonban megértik a piaci szereplők, hogy valójában semmi egyéb nem történt, mint kommunikáció.
Ha májusig sincs érdemi előrelépés, márpedig Benoît Anne szerint ennek nagy a valószínűsége,- mert a magyar kormány nem lesz hajlandó alapvető fordulatra, nem fog beleegyezni például az egykulcsos adó eltörlésébe - akkor az igen gyorsan háromszáztizenöt-háromszázhúsz forintos eurót és a külföldiek kezében lévő magyar eszközök leépülését fogja eredményezni.
Először is azt prognosztizáljuk, hogy a piacok bizalma májusra elfogy. Mert addigra „leesik mindenkinél a tantusz”, hogy tulajdonképpen nincs haladás az IMF-EU kontra Magyarország ügyben, illetőleg, hogy eddig semmi sem történt. Ha ugyanis valaki meg akar állapodni, akkor az megállapodik. Három-négy hónapja azonban ténylegesen csak beszédet hallottunk, de nem láttunk cselekedetet. A piac a jelenlegi 290 forint körüli EURHUF árfolyammal és a magyar állampapírok bevásárlásával csupán a megállapodást sejtető beszédeket „vásárolta meg” – mondta el Benoit Anne.
Amilyen hirtelen jött a túlzott optimizmus, ugyanúgy elérkezhet hamarosan ennek az ellenkezője, a masszív pesszimizmus is. Ennek folytán a befektetői – értsd: nem stratégiai, hanem pénzpiaci befektetői – bizalom szétesik. A forint zuhanni kezd. Nagyon gyorsan elmegy a 315-320 forintos sávba. Ha nem kezdődnek gyorsan hivatalos tárgyalások és nem lesz megállapodás, akkor ez lesz a jellegzetes árfolyam, és közben a Nemzeti Bank kénytelen lesz hét százalék fölé vinni az alapkamatot. Sajnos mi ennek adjuk a legnagyobb esélyt. Magyarország igen könnyen nagy bajba kerülhet – vélekedett.
Ugyanakkor elmondta azt is, ha mind a nemzetközi környezet, mind a tárgyalások jól alakulnának, ebben a szerencsés esetben 275 forintos árfolyammal és csökkenő alapkamattal számolhatunk az év végéig. Ha csak a nemzetközi környezet alakul szerencsésen Magyarország számára és Magyarország nem kényszerül az idén megállapodásra az IMF-fel, akkor az év végére 280-285 forintos árfolyamot prognosztizálunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.