. A kormányzása elmúlt két évét értékelő Orbán Viktor kiemelte ebből a szempontból a rezsiköltségek befagyasztását, illetve a nyugdíjak reálértékének megőrzését.
„Az államnak a nyugdíjak megvédésének tekintetében is jelentős szerepe van, most erősebb, mint abban, hogy a fiatalokat átsegítse az iskola után a munkaerőpiacra” – közölte Orbán Viktor, aki a fejlesztéspolitikában is fontos szerepet szán az államnak. Ezt azzal indokolta, hogy Magyarországon nincs annyi magántőke, amely elegendő lenne utak, vasutak, hidak építéséhez.
Az állami pozíció erősítését tartja indokoltnak a Takarékbank esetében is. „A Takarékbankban történő állami szerepvállalás egy átfogó hadművelet része. Elemeztük a magyar pénzügyi helyzetet, a pénzügyi intézményrendszer helyzetét, és úgy látjuk, hogy hiányzik egy olyan elem, amely Nyugaton rendkívül sikeres volt a megelőző 20-30-40 esztendőben - ez a takarékszövetkezetek rendszere. Magyarországon is vannak takarékszövetkezetek, ezek azonban sokkal kisebb szerepet játszanak, mint Nyugaton” – érvelt a miniszterelnök.
Elmondta: már a 2010-es választás előtt egyeztetett erről a magyar takarékszövetkezeti szektor vezetőivel. Az állami szerep erősítésének csak az első lépése a Takarékbank megvásárlása – tette hozzá.
A közműszolgáltatásokkal kapcsolatban úgy látja, „Magyarország, akkor jár jól, ha az emberek létfenntartását alapvetően meghatározó szolgáltatásokat saját kézben tudja tartani.” A mára részben külföldi kézbe került szolgáltatóknál azonban nem államhatalmi módszerekkel, hanem piaci tárgyalással szándékozik az állam pozícióját erősíteni a miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.