A jelentés megerősítette, hogy a foglalkoztatás az EU-ban stagnál, az euróövezetben pedig csekély mértékű csökkenést mutat. Az uniós munkanélküliségi átlag az év eleje óta 10 százalék fölött van, és a vizsgált időszakban a tagállamok nagy részében emelkedett.
Andor László foglalkoztatási biztos szerint a legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a tagországok jelentős részében a foglalkoztatási helyzet és a megélhetési feltételek romlanak. Ez szerinte alátámasztja annak fontosságát, hogy a nemzetközi gazdasági válságra "robusztus" megoldást találjanak az EU-ban, a tagállamok pedig tegyenek eleget azoknak az országspecifikus ajánlásoknak, amelyeket a brüsszeli bizottság fogalmazott meg számukra. "Támogatni kell az erősen munkahelyteremtő hatású növekedést, és meg kell előzni a munkanélküliek tartós kizárását a munkaerőpiacról" - fogalmazott brüsszeli közleményében a magyar biztos.
A negyedéves jelentés javuló irányzatról számol be a nők munkaerő-piaci bevonását illetően, a fiatal korosztály foglalkoztatásánál viszont növekvő inaktivitást állapított meg. Vizsgálta a jelentés a munkaerő nemzetközi mozgását is. Eszerint a dél-európai és a közép-európai országokból is fokozódott a munkaerőmozgás.
Az Európai Bizottság megállapította, hogy míg a nemzetközi válság kezdetén bekövetkezett sokk miatt a szociális védelemre szolgáló kiadások növekedtek a tagországok többségében, 2009 óta ezek mértéke csökkenőben van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.