Ez azt jelentené, hogy Athénnak 2014 helyett csak 2016-ra kellene a GDP 2,1 százalékára csökkentenie államháztartási hiányát a tavalyi 9,3 százalékról. A kabinet – engedve a megszorítások által sújtott lakosság nyomásának – emellett egy helyet két évig adna támogatást a munkanélkülieknek és limitálná a közszférából elbocsátandók számát is.
Az új kormány ezáltal konfliktusba kerülhet Brüsszellel: a Eurogroup találkozóján valószínűleg éppen a kormányváltás miatt félbemaradt megszorító intézkedések végrehajtására szólította fel Athént.
A 2004 és 2009 között már kormányzó konzervatívok hatalomra kerülését kétkedéssel fogadták szakértők: „Megint a róka lett az őr a tyúkudvarban. Az Új Demokrácia, amely legutóbbi kormányzásakor a GDP 15 százalékának megfelelő hiányt halmozott fel, visszatért” – írta Twitter-üzenetében Nouriel Roubini amerikai sztárközgazdász.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.