Eurókötvények, erősebb unió és német vezetés – a FAZ elemzése szerint ez biztosítaná az eurózóna túlélését az amerikaiak szemében. Mint hogy azonban az EU eddig nem hajlott a federációs elképzelések megvalósítása felé, az amerikai közgazdászok rendre az EU szétesését jósolják.
Ezt a véleményt képviseli többek között Alan Greenspan, a Fed volt elnöke és Soros György, aki potenciálisan végzetesnek tekinti az eurózóna válságát és azt állítja, a németek nem mérik fel, mekkora felelősséget kell vállalniuk a kríziskezelésben. Ezzel állnak szemben az európai elemzői vélemények, így Pascal Saliné, a francia közgazdász azt állítja; nincs szó az eurózóna válságáról, csak bizonyos államokban van adósságprobléma.
Azt sem szabad elfelejteni – teszi hozzá a lap – hogy bizonyos elemzők, így az amerikai Martin Feldstein pusztán ragaszkodik az eurózóna bevezetésekor kialakított negatív véleményéhez. Persze a teljes képhez hozzátartozik, hogy a lap által euróoptimistaként tekintett szakértők jó része politikus, míg az amerikai oldalon egytől egyig közgazdászok állnak. A szintén az optimisták között számon tartott Otmar Issing, az EKB volt vezető közgazdásza a közelmúltban szintén úgy nyilatkozott: feltételezhető, hogy nem minden jelenlegi tag marad az eurózónában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.