A demokraták mostani választási kongresszusának kezdetén az amerikai államadósság összege - a pénzügyminisztérium múlt pénteken közzétett adatai szerint - már túlszárnyalta a 16 ezer milliárd dollárt míg Obama 2009-es hivatalba lépésekor ez az összeg 10,6 ezer milliárd dollár volt. Az Irakban és Afganisztánban történt katonai bevetések tartós költségei, valamint a gazdasági és pénzügyi válság következményei elleni harc sokba került az Egyesült Államok kormányának.
Obama 800 milliárd dolláros konjunkturális programot dolgozott ki a gazdaság megtámogatására, de a republikánusok azt vetik az elnök szemére, hogy felelőtlen költségvetési politikájával rekordmagasságba verték fel az államadósságot, annak ellenére, hogy az elnök ígéretet tett az adósság megfelezésére.
A Fox News emlékeztet arra, hogy miközben Kína valóban az Egyesült Államok legnagyobb hitelezője, Peking a teljes államadósságnak mindössze 8 százalékát birtokolja, az államadósság kétharmada amerikai kézben van. A Fed, a belföldi és külföldi befektetők valamivel több mint 11 ezer milliárd dollárnyi adósságot tartanak a kezükben, míg a szövetségi nyugdíjrendszer és társadalombiztosítási alap 5 ezer milliárd dollárnyi adósságot tudhat a magáénak.
Kína egyébként egy év alatt 1,31 ezer milliárdról 1,16 ezer milliárd dollárra csökkentette amerikai adósságállományát júniusig, Japán csaknem ugyanennyi, 1,12 ezer milliárd dollárnyi amerikai államkötvénnyel rendelkezik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.