Magyarországon a magas adósság és a nehéz munkaerő-piaci helyzet súlyos hatással van a magánszektor fogyasztására, miközben a banki tőkeáttétel-csökkenés folytatódik, valamint a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika negatívan befolyásolja a befektetési aktivitást – vélekednek a Citigroup régiós közgazdászai.
A forint árfolyamát továbbra is a külső kockázati hangulat alakíthatja, de befolyásolja az EU/IMF-tárgyalások alakulása is. A Citigroup elemzői szerint a forint kedvező teljesítményén nem látszódik az a kockázat, hogy további leminősítésekkel nézhet szembe az ország és a megvan a piaci hozzáférés befagyásának kockázata, ha a külső finanszírozási helyzet romlik.
A Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának külső tagjainak erős bázisa van a kamatvágására, és folytathatják a kamatcsökkentést egészen addig, amíg az euró/forint árfolyam 290-295-ös szint alatt áll – vélik a Citigroup közgazdászai.
Az elemzők szerint a kamatcsökkentések és az EU/IMF-tárgyalások csúszása miatt a forint sebezhető maradhat a globális hangulat romlására, különösen, ha reflektorfénybe kerülnek a 2014-es választások.
Várakozásuk szerint a forint 300-310-es szintig gyengülhet az euróval szemben a következő 6-12 hónapban, ami végül arra kényszerítheti a kormányt, hogy megegyezzen az EU-val és az IMF-fel egy hitelkeretről. A megállapodás időpontja a külső tényezőktől függ – vélekednek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.