A programot gondozó Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal (a korábbi Wekerle Sándor Alapkezelő)három éven át 5,5 milliárd forintot fordíthat a kimagasló kutatás-fejlesztés és innovációs tevékenység, valamint a természettudományi oktatás ösztönzésére. Ezzel bővülnek a kutatói szféra munkaerő-piaci lehetőségei, a projekt segíti a tudás itthon maradását, és a várakozások szerint hazacsábítja a külföldön dolgozók magyarokat - hangsúlyozta az elnök.
Ismertetése szerint a pályázatokat elektronikus felületen kell benyújtani, és azokat az adott tudományterületeken jártas szakértők bírálják el. A támogatottak kiválasztásáról és az ösztöndíjak odaítéléséről a Magyary Zoltán-kuratórium dönt.
A közép-magyarországi régióban 50-50 hallgatót és oktató-kutatót támogathatnak, míg a másik hat régióban összesen 500 hallgató és 300 oktató-kutató pályázatát támogatja a projekt, az ösztöndíj összege havi 200 ezertől 350 ezer forintig terjedhet.
Bencsik János (Fidesz) , Tatabánya országgyűlési képviselője előadásában arra hívta fel a figyelmet, hogy válság idején azok a közösségek képesek úrrá lenni a problémákon, amelyeknek világos a céljaik, megvan a végrehajtásukhoz szükséges tudásuk, illetve az a képességük, hogy a változó körülményekhez alkalmazkodhassanak.
Azt mondta: fontos, hogy legyenek kiválók és még kiválóbbak. A képességeket készségszintre kell fejleszteni, az elsajátított tudást pedig vissza kell adni a közösségnek. Ha ezt a társadalom érintett tagjai megteszik, ha elsajátították a tudást, és azt a nemzet boldogulására kamatoztatják, akkor lesz nemzeti kiválóság.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.