A jelentkezők közt mások mellett az észak-kínai Hopej, a közép-kínai Hopej és Hunan, a kelet-kínai Santung, Csiangszi és a nyugati Hszincsiang is szerepel.
A reform keretében egyes iparágakban - jellemzően a közlekedési és szolgáltatóiparban - az iparűzési adót az általános forgalmi adó (áfa) váltja fel, melynek előnye, hogy áfa-alanyiság esetén adóbevalláskor számos tétel leírható, így például az üzemanyagköltségek vagy a felszerelésre fordított kiadások, míg az iparűzési adó alapját - tekintet nélkül a költségekre - pusztán a cégek árbevétele jelenti.
A program kísérleti jelleggel tavaly év elején Sanghaj városában kezdődött, majd azt annak sikere után ősszel és december elején két körben már csaknem az ország felére kiterjesztették. A pénzügyminisztérium korábban nyilvánosságra hozott statisztikái szerint a reform keretein belül február elejéig a résztvevő mintegy egymillió vállalkozás 40 milliárd jüan (1400 milliárd forint) adókedvezményben részesült.
A központ célja, hogy az új adózás az ország egészét lefedje, ezzel segítve a lassuló GDP-növekedés és az emelkedő költségek által leginkább sújtott gazdasági ágazatokon. Az adózási rendszer megújítása a kínai gazdaság szerkezetátalakításának is fontos eleme, ez pedig a jelenlegi ötéves tervben (2011-2015) is kiemelt prioritásként szerepel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.