A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a lap hétfői számában közölt interjúban elismerte, hogy az Orbán-kabinetet nem bírálják keményen, ám ez szerinte azért van, mert a kormány épp azt a politikát képviseli - az adórendszertől az oktatáspolitikán át a szociálpolitikáig -, amely a vállalkozóknak jó.
Annak firtatására, mivel sikerült meggyőznie a miniszterelnököt a szakképzéssel kapcsolatos átalakításokat illetően, kifejtette: hosszú vita volt arról, mekkora legyen a közismereti tárgyak aránya a szakképzésben. "Megállapodtunk a kormánnyal, ám a Fidesz-frakció és a fideszes vezetésű oktatási bizottság ezt leszavazta. Ez konfrontációs pont volt. A kormányfő felvállalta e konfliktust. Ideológiai alapon, mert azonos álláspontot képviseltünk" - mondta.
"Nekünk tényleg számos területen jó az, amit a kormány tesz. A szakképzésben is azt csinálták, amit kértünk. A felnőttképzésben azt tervezik megtenni, amit kérünk. Az, hogy a felsőoktatásban a diót elkezdte feltörni a kormány, szintén jó" - jelentette ki.
A szakképzésben a kamarai elnök szerint nem szakmai, hanem egzisztenciális vita van, hiszen, ha átalakítják a struktúrát, kapacitást szabadítanak fel. "Így be lehet zárni néhány iskolát, és el lehet küldeni néhány ezer pedagógust. Pontos számaink vannak erre vonatkozólag" - ismertette.
Parragh László szerint "a felsőoktatásnak is jót tesz, ha ott a kamara, ha ott a gazdaság".
Örülnek annak a szándéknak, hogy a vállalkozók is átválthatják devizahiteleiket, a terv kidolgozásában is részt vesznek - mondta a BKIK elnöke. Hozzátette ugyanakkor, érdekük az is, hogy olyan megoldás szülessen, amely a bankoknak is elfogadható, mert jól működő hitelintézeti rendszer nélkül nincs jól működő gazdaság.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.