Évek óta először ügyfélszolgálati munkatársból (1,66 százalék) többet kerestek a vállalatok, mint könyvelőből (1,63 százalék). Az első helyen maradtak a fejlesztői (2,06 százalék), őket követik a mérnöki (1,88 százalék) pozíciók. Ennek ellenére legtöbben rendezvényszervező asszisztensek, média asszisztensek, recepciósok, vagy titkárnők szeretnének lenni.
Az óvodai és iskolai év kezdetével szeptemberben sokan kerestek a gyerekneveléssel könnyebben összeegyeztethető részmunkaidős állásokat. A legkevesebb jelentkezést a szakápoló, logisztikai menedzser, telefonos behajtási munkatárs, hálózati koordinátor, panaszkezelési referens és pár értékesítési pozíciót kereső hirdetésekre kapták a cégek.
„Általános nézet a munkakeresők között, hogy a cégek nyáron nem igazán aktívak és ilyenkor nehezebb elhelyezkedni. Az idei szezon erre teljes mértékben rácáfolt, a meghirdetett állások száma gyakorlatilag folyamatosan növekszik, csak szeptemberben 5530 új pozíciót töltöttek fel a rendszerünkbe” – nyilatkozta Zsédely Krisztián, a Profession.hu értékesítési vezetője. – „Aki nyáron keresett munkát, kevesebb vetélytárssal kellett számolnia. A legjobb helyzetben ettől függetlenül továbbra is az IT fejlesztés / programozás kategóriában jelentkezők vannak, itt jut a legkevesebb jelentkező a legtöbb meghirdetett pozícióra” – tette hozzá.
Az elmúlt negyedévben is a sokéves tapasztalattal rendelkező munkakeresőknek kedvezett leginkább az álláspiac: a hirdetések 31 százalékánál 5 évnél több tapasztalatot kérnek, miközben a keresők között csak 27 százalék rendelkezik ennyivel. A pályakezdőknél pont fordított az arány: 14 százalék a meghirdetett állások száma, ezzel szemben a keresők 22 százaléka nem rendelkezik tapasztalattal. A diploma is hatalmas előny: azon állások száma, amelyhez csak érettségit várnak el, csupán a negyede a főiskolai, vagy egyetemi képzettséget igénylő pozícióknak. Országos arányban véve Bács-Kiskun, Somogy és Csongrád megyében a legkönnyebb középiskolai végzettséggel állást találni.
Budapest után a legtöbb hirdetést Pest és Győr-Moson-Sopron megyében, a legkevesebbet pedig Nógrád megyében adták fel. Jelentkezőből a főváros és Pest megye után Fejérben volt a legtöbb. Az egyes régiókban markánsan látszik a jelenlévő nagycégek tevékenysége, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a LEGO, Hevesben a Robert Bosch, Győr környékén pedig az Audi vezeti a listákat. Országos szinten a legnagyobb növekedés az autóalkatrészeket forgalmazó Bárdi Autó Zrt.-nél volt.
Az idegen nyelvek ismeretét egyre több helyen, egyre magasabb szinten várják el a cégek: több mint kétszer annyi az angol nyelvtudást legalább középszinten igénylő állás, mint az olyan, aminél nem kérnek nyelvet. A felsőfokú nyelvtudást már közel annyi pozícióban várják el, mint a középszintűt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.