Nem tudtunk meg többet a GdF Suez-nél sem, további forrásaink viszont megerősítettek, hogy a csütörtöki közgyűlésen újra téma lesz az erőműtársaság további működtetésének mikéntje. Ennek megvitatására egyébként január végén már összeültek a Dunamenti tulajdonosai a decemberről elhalasztott közgyűlésen.
A kisebbségi tulajdonos MVM Zrt. szóvivője, Felkai György arról tájékoztatta lapunkat, hogy az MVM eddig elutasította a Dunamenti Erőmű minden tőkeemelési kérését, és most sincs szándéka ilyen lépésben részt venni. Viszont az sem merült fel, hogy az MVM kiszállna az erőműtársaságból.
A Dunamenti már tavaly nyári sajtóhírek szerint nagy bajban volt: a GdF Suez azt mérlegelte, hogy a végleges bezárás elkerülése érdekében esetleg átszervezi a Dunamenti működését, és több ütemben csoportos létszámleépítést indít. A helyzet azóta sem javult, információink szerint a GdF a MET mellett több, lehetséges vevőjelölttel is tárgyalt. Ha a Dunamenti Erőmű valóban a MET-hez kerül, és új tulajdonosától megfelelő áron jut évi 1,5-2 milliárd köbméter gázhoz, akkor akár gazdaságossá is válhat az egyébként leállítandó (vagy már leállított) áramtermelése. Ez az erőmű látja el hővel a Mol százhalombattai finomítóját.
A Dunamenti 2012-ben az előző évi –0,3 milliárd forintról –9,8 milliárdra rontotta üzemi eredményét, adózás előtti eredménye –3,2 milliárdról –10,9 milliárdra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.