A szakportálnak a NAV elnökhelyettese elmondta: az év első négy hónapjában mintegy 16 ezer, a pénztárgépekkel kapcsolatos célzott ellenőrzést végzett az adóhatóság, de ez a szám nem tartalmazza azt, amikor a pénzügyőrök a komplex ellenőrzéseknél vizsgálták a pénztárgépeket is. A vizsgálatok során 1752 alkalommal állapítottak meg valamilyen hibát vagy hiányt - közölte Vágujhelyi Ferenc.
Az elnökhelyettes szerint történtek kísérletek a bevételek eltitkolására, de az adatbányászati módszerekkel könnyen megállapítható, ha valakinek nem reális a bevallott forgalma.
A kasszák műszaki ellenőrzése sem ért véget azzal, hogy megkapták a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyét. A NAV is vásárol kasszákat, sokszor a gyártók, forgalmazók nem is tudják, hogy az adóhatóság vette meg a gépet, fedővállalkozásokat használnak erre. A hackerlaborban alaposan átvizsgálják a kasszákat, megpróbálják feltörni - árulta el az elnökhelyettes.
Az online pénztárgéprendszerben értékes információk halmozódnak fel, ezért nagy erőt fordítanak egyrészt a fizikai, másrészt az informatikai védelemre. A szervert a nyílt interneten keresztül nem lehet elérni, így megtámadni sem. A munkatársak kiválasztása, ellenőrzése is stratégiai kérdés - tette hozzá Vágujhelyi Ferenc.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.