Az utóbbi négy évben az államtól további 3,2 milliárd forintot kaptak extra támogatásként. A 38 ezres lélekszámú város a 2014–2020-as uniós pénzügyi ciklusban mintegy 8,6 milliárdos támogatást kap majd fejlesztésekre. Székyné elmondta, hogy eredetileg 5 milliárdot kaptak volna, ezt komoly érdekérvényesítéssel sikerült feltornászni. Így az egy főre jutó uniós források tekintetében a dobogón vannak Magyarországon.
Az előző ciklusban 614 millió forintos kiemelt támogatást kaptak a magyar-szlovák Novohrad–Nógrád Geopark fejlesztésére, amiből a látogatóközpontot építették ki. 350 milliót kaptak a bölcsődepályázaton (az egyetlen megyei jogú város volt, ahol egy ideig nem működött bölcsőde), ugyanekkora összeget, 50 milliós önerő mellett a közvilágítás fejlesztésére. A polgármester elmondta, hogy az adósságkonszolidáció után saját forrásból 300 milliót tudnak fordítani a belterületi utak fejlesztésére.
„A gazdaságfejlesztési programunk központi eleme a barnamezős rozsdaterületek rehabilitása” – hangoztatta Székyné. Ezek még nincsenek önkormányzati tulajdonban, felvásárolnák a területeket, hogy új iparterületeket, szabad vállalkozási zónákat hozzanak létre. „Főként a vasútvonal mentén vannak rettenetesen elhanyagolt területek, van, amelyiknek még a gazdája sem ismert” – mondta a polgármester. A tudásalapú iparra helyeznék a hangsúlyt, főként a járműipari beszállítói ágazatra. „Szeretnénk a Kecskemét, Budapest, Miskolc járműipari blokkba tartozni” – mondta Székyné. Jelenleg Salgótarjánban van a Salgglas szélvédő gyár (például a Bentley és az Audi beszállítója), a Mitsuba ablakemelőket gyárt, és autóhangszórókat is készítenek a városban. Létrehoznának egy járműipai klasztert, amire az oktatást, a műszaki szakképzést is építenék. „Tárgyalásaink vannak az óbudai és a gödöllői egyetemmel, hogy felsőfokú képzést helyeznének ki Salgótarjánba” – mondta a polgármester.
Székyné elmondta, hogy a mintegy 10 milliárd forintos éves költségvetéssel rendelkező városnak 1,5 milliárdos bevétele van az iparűzési adóból. A válság alatt ez nem csökkent, az utóbbi években pedig évi 20–30 millió forinttal emelkedett. Székyné 2006 óta Salgótarján polgármestere, 2007-ben lépett be a Fideszbe. „Legbüszkébb a fiataloknak létrehozott ösztöndíjrendszerre vagyok és arra, hogy újraindult a 106 éves múltra visszatekintő öblösüveggyártás Salgótarjánbn" – mondta az év polgármestere.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.