A kínai bruttó hazai termék (GDP) 7,4 százalékkal nőtt tavaly, 24 éve a "leglassúbb" ütemben.
"Optimisták vagyunk Kína 2015-ös növekedési kilátásait illetően" - jelentette ki Jing Ulrich, a bankház ázsiai-csendes-óceáni részlegének az igazgatója, a kormány reformigyekezetét emelve ki a legfontosabb növekedésösztönző tényezőként. "A 2015-ös év kulcsszava a reform lesz" - hangsúlyozta. "A kormány a versenyképesség javítását szem előtt tartva fogja folytatni a reformokat."
Jing Ulrich szerint a pénzügyi, adózási és ingatlan-nyilvántartási reformok sikere egyúttal minőségi javulást is hoz majd a gazdaságban, és a további növekedés előfeltételeként megkönnyíti a szerkezeti átalakítás folytatását. Nézete a kínai gazdaságpolitika irányvonalát tükrözi, amely szerint az ország a reformoknak köszönhetően a minőség és a fenntartható fejlődés új korszakába léphet.
"A feldolgozóipar és a beruházások növekedési motorként játszott szerepét 2015-ben már a lakossági fogyasztás és szolgáltatóipar teljesítményének lendületes növekedése veszi át" - szögezte le. A nemzeti statisztikai hivatal adatai szerint a harmadlagos szektor (szolgáltatások) hozzáadott értéke 2014-ben a GDP 48,2 százalékát adta, a lakossági fogyasztás pedig 51,2 százalékkal járult hozzá a GDP-növekedéshez. Mindkét adat növekedett az előző évihez képest.
"A jegybank nagyon valószínű, hogy csökkenti alapkamatát az első negyedévben és az év folyamán két alkalommal is lazít majd a bankok tartalékolási követelményein" - jelezte Jing Ulrich, a J.P. Morgan Chase befektetési bank ázsiai-csendes-óceáni regionális igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.