A londoni napilap a 27 tagország közül 23-ból gyűjtött adatokat, amelyekből kiderül: egyes helyeken, például Írországban vagy a németeknél többszörösen meghaladja a brit segélykérők száma azokét, akik ugyanezen államokból Nagy-Britanniában kérnek segélyt. Amíg például Németországban több mint hatezer brit munkanélküli él, a szigetországban alig 1500 német igényelt támogatást 2013-ban. Azt a brit lap is elismeri, hogy az Egyesült Királyság ellátórendszerének támogatásait jóval több, 65 ezer európai vette igénybe az adott időszakban, ám ez a bevándorlók mindössze 2,5 százaléka – ez az arány megfelel a külföldön segélyt kérő britekének.
A munkanélküliségi adatok alapján látszik, hogy a britek elsősorban a gazdagabb, illetve a bőkezűbb szociális ellátó rendszert fenntartó országokba vándorolnak, miközben a szigetországot főleg a szegényebb dél- és kelet-közép-európai államok felől veszik célba. A legtöbben, csaknem 15 ezren a lengyelek közül igényeltek segélyt, őket 6690-en a szlovákok követték, ennek a listának a harmadik helyén, 6210 segélykérővel a portugálok szerepelnek.
Magyarok 2480-an kaptak ilyen támogatást a brit munkaügyi statisztikák szerint, mindeközben nálunk 4 brit igényelt álláskeresési járadékot. A The Guardian kiemeli: az adatok nagyban árnyalják a brit kormány által a szociális turizmusról, vagyis a segélyekért és nem a munkáért való bevándorlásról szóló állításait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.