Miközben a földművelésügyi tárca akár az egyes településeken is lobbizna a földadó ellen, az Országgyűlés ugyancsak fideszes vezetésű és többségű Mezőgazdasági Bizottsága nem támogatta azt a javaslatot, amellyel nem mellesleg az MSZP szerette volna megtorpedózni a mező- és erdőgazdasági földek megadóztatását. A javaslat így nem is kerülhet a parlament napirendjére.
Úgy tűnik tehát, a Fidesz sem egységes abban, kivethessenek-e helyi adót a termőföldre az önkormányzatok. Pedig a január eleji hét önkormányzat mellett mostanra további négy hozott határozatot a földadó bevezetéséről. Mások mellett Balmazújváros is, ahol januárban fél pályás útlezárással tiltakoztak a döntés ellen a helyi gazdák. A földadó kivetésére a 2015-ös adótörvények adnak lehetőséget, amelyek alapján jelentősen kibővült az önkormányzatok adóztatási mozgástere. Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke szerint, ha ez az új adónem kiállja az idő próbáját, a települések akár 50 százaléka is bevezetheti.
Ezt igyekezett megakadályozni a földművelésügyi tárca, amelynek parlamenti államtitkára, Nagy István azt mondta lapunknak: mindazoknak, akiket ez az új helyi adó érint, be kellene jelentkezniük annak hatálya alá, de az FM „fel fogja világosítani” az érintetteket arról, hogy a földadó jogszerűtlen, így nincs teendőjük. A minisztérium első embere, Fazekas Sándor pedig két, a témában készült írásbeli képviselői kérdésre adott válaszban is leszögezte: Magyarországon nincsen „földadó” nevű közteher.
Ezzel szemben Font Sándor, a földadó kivetését megakadályozó mezőgazdasági bizottság elnöke az RTL-nek azt mondta: ő az adókivetés szabadságát támogatja, szerinte az önkormányzatoknak maguknak kell meghozniuk ezeket a döntéseket. Nekik kell visszavonniuk a földadóikat is, de csak ha akarják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.