Az újság a központi gazdaságtervező szervet, a Nemzeti Fejlesztési- és Reformbizottságot (NDRC) idézi, melynek képviselői úgy fogalmaztak, új beruházási projektek országszerte várhatók, de a fejlesztés kiemelten a közép- és nyugat-kínai tartományokra fókuszál, ahol például minden korábbinál több vasútvonalat állítanak majd működésbe idén. A közlekedési infrastruktúrát érintő beruházások felgyorsítása a gazdaság növekedésének egyik fő motorjaként is szolgálhat - így az NDRC.
Kedvezményes politikákkal a szervezet a magántőke bevonását is fokozni kívánja, ezzel is tovább gyorsítva a beruházások kivitelezését.
A gazdaságtervező héten közzétett legfrissebb statisztikái szerint tavaly rekordmagas összeget, 2,5 ezermilliárd jüant (110 ezer milliárd forint) költöttek vasutak, köz- és vízi utak, valamint repülőterek építésére. Ez az összeg 2015 során ennél is magasabbra nő majd, melynek legnagyobb részét - mintegy 1,1 ezer milliárd jüant (48,4 ezer milliárd forint) kínai sajtóértesülések szerint a vasúti projektek teszik majd ki, ezen projektek nagysága ugyanis elmarad az idén lejáró aktuális öt éves tervben előírtaktól.
Január elején a lapok arról is cikkeztek, hogy a kormány 2016-ig összesen 10 ezermilliárd jüant (44 ezer milliárd forint) kíván költeni több mint 420, már jóváhagyott infrastrukturális projektre, melyek közül 7 ezermilliárd jüanos (308 ezer milliárd forint) értékben 300 már akár idén megvalósulhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.