Az előzetes számítások szerint a létszámleépítés 2016-ban éves szinten megközelítőleg 330 millió forint kiadáscsökkenést eredményezhet. A hivatali apparátus engedélyezett létszámát a jelenlegi 946-ról 866-ra csökkentik.
A létszámleépítés két ütemben történik meg: június elsejével 39 álláshelyet szüntetnek meg, amelyből 33 a megüresedő álláshelyek leadásával, további hat feladat megszűnése miatt adható le. A létszámcsökkentés második szakaszában - október elsejével - további 41 embernek - köztisztviselőknek, ügykezelőknek, fizikai alkalmazottaknak - mondanak fel.
Az elfogadott javaslatban kitértek arra is, hogy a Főpolgármesteri Hivatal "létszámának összesen 80 fővel történő csökkentésén túlmenően további létszámcsökkentés már nem biztosítható úgy, hogy a hivatali apparátus létszáma és összetétele ne veszélyeztesse a fővárosi önkormányzatnál maradó feladatellátásból eredő elvárásokat".
Az előterjesztést ismertetve Sárádi Kálmánné főjegyző azt mondta, az álláshelyek megszüntetését a takarékosság és a fővárostól elkerülő feladatok indokolják. Kiemelte, igyekeznek elsősorban a hosszú ideje be nem töltött munkaköröket megszüntetni és minél kevesebb alkalmazottat elbocsátani.
Erre válaszolva a jobbikos Tokody Marcell azt kérte, hogy csak az üres álláshelyeket szüntessék meg, míg a többi érintett alkalmazottat foglalkoztassák tovább más munkakörben, például a közgyűlés döntéseinek átláthatóbbá tétele érdekében.
Gy. Németh Erzsébet, a DK képviselője azt kérte, a közgyűlés csak akkor döntsön az álláshelyek megszüntetéséről, ha már ismertté válnak a részletek.
A vita végén Tarlós István főpolgármester azt mondta, az álláshelyek csökkentésére azért is szükség van, mert a Városházán még mindig az előírt normánál majdnem kétszer több, mintegy 900 foglalkoztatott van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.