A kínai munkaügyi minisztérium által közölt adatok szerint a ráta 4,05 százalékra mérséklődött március végére a negyedévvel korábbi 4,1 százalékról.
Elemzők szerint a statisztikák pontatlanok, a munkanélküliség ennél nagyobb lehet. A kimutatások alapja ugyanis a regisztrált városi lakosság, a 160 millió migráns munkás - a lakosság több mint 10 százaléka - nem szerepel azokban. Ez a magyarázata annak is, hogy a munkanélküliségi ráta még a gazdasági világválság 2009-es kirobbanását követően sem változott jelentősen, miközben Kínát sem hagyta érintetlenül a globális gazdaság megroggyanása.
Kínában az elmúlt egy évtizedben 4 és 4,5 százalék között mozgott a munkanélküliség a városokban.
A kormány el akarja kerülni a munkanélküliség jelentősebb növekedését, miután az idei első negyedévben hétéves mélypontra lassult az ország gazdasági növekedése. A kormány ezért azt tervezi, hogy idén összesen 10 millió új munkahelyet teremt, hogy a munkanélküliség ne emelkedjen 4,5 százalék fölé. Ebből 3,24 milliót már létre is hozott az első negyedévben.
Elemzők szerint a gyengébb gazdaságnövekedés miatt máris elbocsátások vannak a feldolgozóiparban, ugyanakkor a szolgáltatási ágazatban egyelőre még nő a foglalkoztatottak száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.