2014-ben látott napvilágot az az OLAF-jelentés, amelyben az uniós csalás elleni hivatal megállapította: az előző támogatási ciklusban indult LEADER-pályázatokon az egyik kontrukcióban szisztematikus túlszámlázások történtek - emlékeztet a Népszabadság mai számában az ügy előzményeiről.
A visszaélések mértékére jellemző, hogy az OLAF az uniós átlagár 20 százalékos túllépését nem tekinti csalásnak, ez esetben viszont ez az arány 35 százalék - a magyar piaci árak duplája, a reális érték többszöröse.
A Népszabadság példaként említi Téseny játszóterét: a baranyai faluban egy 700 négyzetméteres, dróttal bekerített füves terület néhány játéka 6,8 millió forintba került: egy pécsi kereskedő adataival kalkulálva a reális ár - kerítéssel - másfél millió forint.
Sallai R. Benedek, az LMP az ügyben többször is megszólaló politikusa a lapnak elmondta: indokolatlannak tartja, hogy állam a felelősségi viszonyok tisztásáza előtt kifizeti a büntetést az önkormányzatok helyett. Az LMP beperelte a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalt az adatokért és az ügyészséghez is kérdést intézett a folyamatban lévő nyomozással kapcsolatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.