BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hatalmas verseny a televíziók piacán

Elképesztő színek, minden korábbinál élethűbb képek, különleges hangzás, Hollywood a nappaliban és a világ legkeskenyebb televíziója – erősen kezdték a CES-t a tévégyártók

Az elmúlt években már megszokhattuk, hogy már január elején, a CES-en (Consumer Electronics Show) eldől, hogy az adott évben milyen újdonságokra számíthatnak azok, akik televíziót akarnak vásárolni. Az idén sincs ez másként, de ha lehet, még az eddigieknél is nagyobb versenynek lehetnek tanúi a Las Vegas-i eseményre személyesen kilátogatók, illetve a híreket otthonról követők. Az egyik legnagyobb meglepetést egyértelműen az LG okozta a tévék piacán, a társaság ugyanis szinte szó szerint a tapétába építette egyik új készülékét.

A már korábban megismert Signa­ture termékcsaládba tartozó, W jelzésű, 77 hüvelyk képátlójú OLED-televízió ugyanis mindössze 2,57 milliméter „vastag”. Ez nagyjából egy kulcs vastagsága, és a speciális mágneses tartókkal úgy lehet a falra rögzíteni, hogy teljesen rásimul. Az erőteljes hangszórók és a különleges Dolby Atmos hangrendszer szintén azt szolgálja, hogy a néző teljesen eggyé válhasson az élménnyel. A helyszíni beszámolók, valamint az LG új tévéjéről közölt fotók alapján a W7 sorozat egyedi formaterve azt az illúziót adja, mintha egy ablakon néznénk ki, nem pedig tévéznénk. Az élményt növeli, hogy a W7 sorozat készülékei is az LG OLED-tévék pixelenként vezérelhető fényerő-technológiáját használják, melynek köszönhetően a fényt kibocsátó képpontok külön-külön, egyesével ki- és bekapcsolhatók, fény­erejük egyenként szabályozható. Ez a megoldás fényszivárgás nélkül képes a tökéletes fekete megjelenítésére, így végtelen kontrasztarányt nyújt, egymilliárd lehetséges színárnyalat visszaadása mellett.

A kvantumpontos és a LED-es technológiát ötvözi a Samsung új QLED-sorozata, amely egyelőre három készülékből áll. A dél-koreai társaság nemes egyszerűséggel a legjobban kinéző tévéként jellemezte az új modelleket az általa eddig gyártott készülékek közül. A tavaly megismert kvantumpontos technológiát egy speciális fémmel felturbózva – a cég állítása szerint – minden korábbit túlszárnyaló színhűséget tudnak nyújtani az új televíziók, és a teljes színskálát képesek visszaadni, függetlenül attól, hogy milyen a fényerő beállítása. A Samsung is továbbfejlesztette a rögzíthetőséget, az új készülékek már szinte teljesen rásimulnak a falra.

Nem kevesebbet ígér a Panasonic, mint hogy Hollywoodot varázsolja a felhasználók nappalijába. A cég a CES-en mutatta be a világ első HDR-képes (high dynamic range – nagy dinamikatartományú), professzionális képfeldolgozást is támogató Ultra HD OLED-tévéjét. Az EZ1000 jelölésű készülék rendkívül pontos és látványos képei mellett kiváló hangzással is csábít, az eszköz dinamikus penge hangfalait az elismert audiomárka, a Technics mérnökei hangolták. Az EZ1000 processzorának hangolásakor a Panasonic a hollywoodi laboratóriumában dolgozó szakembereinek évtizedes tapasztalatait is felhasználta. Így sikerült elérni, hogy a televízió olyan képminőséget nyújtson, amely hűen visszaadja az alkotói szándékot. A cég hollywoodi jelenlétének köszönhetően a készülék egy sor félprofi funkciót is tartalmaz.

A Sharpot 2015-ben felvásárló kínai Hisense egyrészt hatalmas kínálatával, másrészt egy különleges, százhüvelykes eszközzel hívta fel magára a figyelmet. A több mint 2,5 méter képátlójú berendezés nem klasszikus televízió, hanem lényegében egy lézeres kivetítőrendszer hangfalakkal és kijelzővel. A készülék 13 ezer dollárba kerül majd, de még így is jóval olcsóbb lesz, mint a hasonló méretű tévék.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.