A PwC elemzése szerint a vásárlóerő-paritáson számított GDP (PPP) alapján a világgazdaság 2042-re a kétszeresére nőhet. A vásárlóerő-paritáson számított GDP alapján Kína gazdasága már most megelőzi az Egyesült Államokat, és még 2030 előtt a piaci valutaárfolyamon számított GDP alapján is a világ legnagyobb gazdaságává válhat.
India 2050-re átveheti az Egyesült Államoktól a 2. helyet, míg Indonézia a 4. helyre jöhet fel, olyan fejlett gazdaságokat megelőzve mint Japán vagy Németország, és addigra a világ 7 legnagyobb gazdaságából hat a feltörekvő piacok közül kerülhet ki. Vietnám érheti el a világon a leggyorsabb gazdasági növekedést, 20. helyre emelkedve a globális GDP-rangsorban;
2050-re 10% alá eshet a 27 EU-tagállam részesedése a globális GDP-ből. Az Egyesült Királyság gazdasága hosszú távon az EU27 átlagát meghaladó ütemben növekedhet, ha a Brexitet követően is nyitott marad a kereskedelem, a beruházások és a tehetséges munkavállalók előtt.
Törökország 2030-ra lekörözheti Olaszországot, ha le tudja küzdeni a jelenlegi politikai instabilitást és előrelépést tud elérni a gazdasági reformok terén. Kolumbia és Lengyelország saját térségében – Latin-Amerikában, illetve az EU-ban – a leggyorsabban fejlődő jelentős gazdasággá válhat.
2050-re az E7 országok a globális GDP majdnem 50%-át állíthatják elő, míg a G7 csoport részesedése alig több mint 20%-ra csökken. Számos feltörekvő gazdaságban a növekedést támogatni fogja a viszonylag gyors népességnövekedés, bővítve a hazai keresletet és a munkaerő létszámát. Ennek azonban az oktatásra fordított beruházásokkal és az alapvető makrogazdasági tényezők javításával kell párosulnia, biztosítandó, hogy ezekben az országokban a növekvő számú fiatal munkavállaló számára elegendő munkahely álljon rendelkezésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.