Csaknem hároméves csúcsra jutott a világgazdasági hangulat indexe a második negyedévben, a mutató az előző negyedévi 2,6 pontról 13,0 pontra, 2014 nyara óta a legmagasabb értékre emelkedett – állapítja meg a müncheni ifo gazdaságkutató csütörtökön közzétett negyedéves kiadványa.
A megkérdezettek jóval pozitívabbnak látják aktuális helyzetüket, mint korábban, az almutató 2013 januárja óta a legnagyobb mértékben javult, a gazdasági várakozások is kedvezőbbek lettek, a világgazdaság helyzete összességében javulást mutat.
Az ifo gazdasági klíma alakulását jelző indikátora csaknem a világ összes régiójában emelkedett. A pozitív hangulat motorjai leginkább a fejlett gazdaságok, különösen az Európai Unió.
Mind a jelenlegi helyzet értékelése, mind a jövőre vonatkozó várakozások javultak majdnem az összes országban.
Latin-Amerikában a jelenlegi gazdasági helyzetet némileg borúsan látják, azonban a várakozások jelentősen jobbak a korábbinál. Jelentősen javultak a fejődő országok gazdasági kilátásai is az ifo adatai alapján.
Afrika és Közel-Kelet volt az a két régió, ahol a gazdasági hangulat romlott. Törökország gazdasági kilátásai is borúsak maradtak. Az ifo elemzői szerint világszerte a kamatok emelkedése várható a következő hat hónapban, a szakértők a dollár további, ám a korábbiaknál mérsékeltebb erősödésére is számítanak a következő fél évben. A müncheni ifo gazdaságkutató 1981 óta végez negyedéves kutatást a világgazdasági hangulat alakulásával kapcsolatban, a 2017. áprilisi kutatás 120 ország több mint 1100 szakértőjének válaszait összegezi.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.