Fontos a sportirányítás szerepe, hiszen ez szab keretet minden sporttal kapcsolatos tevékenységnek – tette hozzá. Elmondta, hogy a kormány értékelése után átalakították az állami- és a civil sportigazgatás szabályozását: az állam közvetlenül nyújt támogatást a szövetségi szinteknek, így a sportfinanszírozás átláthatóbbá és gyorsabbá vált.
Beszélt a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) átalakításáról is, kiemelve, hogy a MOB eddigi tagozati rendszerét úgy alakították át, hogy az eddigi belső tagozatok önállóvá váltak, és közfeladatokat ellátó köztestületként működnek tovább.
A versenysport, a szabadidősport és az utánpótlásnevelés feltétele a sportlétesítmények fejlesztése – jelentette ki az államtitkár. Példaként említette, hogy már átadták az FTC és a Debrecen új stadionját, a Győri ETO új kézilabda csarnokát, valamint idén a Duna Arénát is. Kiemelte a társasági adókedvezmény (tao) szerepét, amely 2011 óta segíti az utánpótlásnevelést – azóta 155 ezer fővel nőtt az igazolt sportolók száma.
Szerinte a sportlétesítmények megalapozzák, hogy minél több hazai rendezésű sporteseménynek adjunk otthont. Hozzátette, hogy a sportdiplomácia sikerét jelzi, hogy 2016-ban több mint 70, idén pedig már 81 hazai rendezést támogat a kormány.
Beszélt arról is, hogy már 1,2 millió gyerek sportol minden nap legalább 45 percet az iskolákban. 2019-re pedig az a cél, hogy ne legyen olyan járás, ahol a gyerekek nem tudnak megtanulni úszni, ami szerinte kiemelten fontos, hogy az úszástudás életet is menthet. A sportra fordított minden egyes forint három forint megtakarítást jelent az egészségügyben – hangsúlyozta Szabó Tünde.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.