Ismertették, hogy a költségvetési forrásból meghirdetett fűtéskorszerűsítési alprogram új kondenzációs kazánok beépítéséhez és a kiegészítő költségekhez – például kéményátépítéshez, radiátorok cseréjéhez, fűtési csőhálózat korszerűsítéséhez – nyújt támogatást az elszámolható bruttó költségek 40 százalékáig, de legfeljebb 700 ezer forintig.
Az NFM arra számít, hogy a szén-dioxid kibocsátási egységek eladásából biztosított 3,5 milliárd forintos keret 6-9 ezer épület vagy lakás fűtési rendszerének korszerűsítésére lehet elegendő. Eddig több mint 4300 támogatási kérelem érkezett – a legtöbb a közép-dunántúli (közel 1300), az észak-alföldi (közel 700) és észak-magyarországi (több mint 560) régióból -, a pályázatok feldolgozása folyamatos – írták.
Az NFM kiemelte, hogy a kormány az adócsökkentések, a családi adókedvezmények és a foglalkoztatási programok mellett a rezsiköltségeket jelentősen csökkentő intézkedésekkel is erősíteni kívánja a magyar családokat. A 2014-ben indult Otthon Melege Program eddig közel 120 ezer háztartás energetikai korszerűsítését tette lehetővé mintegy 23 milliárd forintnyi támogatással – áll a közleményben.
Az Otthon Melege Programról hivatalos tájékoztatás a kormányzati honlapon és a pályázatkezelő NFSI Nemzeti Fejlesztési és Stratégiai Intézet Nonprofit Kft. oldalán található.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.