A jogszabály tervezetét 233:186 arányban fogadta el a képviselőház – egy kivétellel valamennyi republikánus politikus megszavazta -, de életbe léptetéséhez még a szenátusnak is meg kell szavaznia. A törvény a 2008-ban kitört jelzáloghitel-válság és nyomában a bankrendszer csaknem teljes összeomlása után elfogadott, az előterjesztőiről elnevezett Dodd-Frank-törvény szigorú banki szabályozásának előírásait lazítaná.
Az annak idején Christopher Dodd és Barney Frank demokrata párti törvényhozók által előterjesztett – majd 2010-ben elfogadott – javaslat a többi között szabályozta például a másodlagos, vagyis tőzsdén kívüli értékpapírpiacot, szabályozói jogköröket adott a Határidős Árutőzsdei Kereskedelmet Felügyelő Bizottságnak (CFTC), maximalizálta a bankok kitettségét más társaságok értékpapírjaiban, korlátozta az államilag garantált betétekkel rendelkező bankok kockázatos befektetési tevékenységeit.
A most elfogadott törvényjavaslat ezeken a szabályzókon lazítana, továbbá korlátozni tervezi a pénzügyi fogyasztóvédelemmel foglalkozó hivatal jogköreit és hatalmát. Paul Ryan, a képviselőház republikánus elnöke a voksolás utáni tájékoztatóján az amerikai gazdasági fellendítés egyik kulcskérdésének nevezte az új törvényjavaslatot. Álláspontja szerint ugyanis a Dodd-Frank törvény ugyan jó szándékú megfontolások nyomán született, de mivel túlszabályozta a bankszektort, következményeiben rendkívül káros volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.