Az ÁSZ hétfői tájékoztatása szerint a közpénzfelhasználás ellenőrizetlen, „fehér foltjainak” felszámolását szolgálják a nyilvános könyvtárak, az alapítványok gazdálkodásának, valamint az országos nemzetiségi önkormányzatok intézményeinek ellenőrzései. A második félévben a korábbiakhoz hasonlóan kiemelt szerepe van a zárszámadás, vagyis a 2016-os költségvetés végrehajtása ellenőrzésének, és sor kerül az állami vagyon feletti tulajdonosi joggyakorlással kapcsolatos tevékenységek értékelésére is. Az ÁSZ emellett kiemelten figyel a folyamatban lévő beruházásokra is, valamint azok kockázatait is számba veszi. Közölték: céljuk, hogy a kockázatok kezelésére már a beruházás folyamatában fel tudja hívni a figyelmet. Emellett folytatják majd az „ellenőrzők ellenőrzését”, olyan intézményeket vizsgálva, amelyek maguk is végeznek ellenőrzési, felügyeleti tevékenységet. Ennek keretében kerül sor a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Államkincstár újabb ellenőrzésére.
Folytatódik a pártok és a költségvetési támogatásban részesülő pártalapítványok gazdálkodásának ellenőrzése, a második félévben a Magyar Szocialista Párt, a Jobbik Magyarországért Mozgalom, a Lehet más a Politika, a Demokratikus Koalíció, az Együtt – Korszakváltók Pártja, a Magyar Liberális Párt, továbbá a Párbeszéd Magyarországért Párt 2015-2016. évi gazdálkodása törvényességének ellenőrzésére kerül sor.
Több ország számvevőszékeinek összehangolt munkájával 2017. második félévében kezdődik meg a középületek energiahatékonyságnak értékelése. Folytatja az ÁSZ a gyermekétkeztetés rendszerének, egészének és egyes kiemelt területeinek, valamint a hallgatói önkormányzatok működésének ellenőrzését.
A számvevőszék közleményében hangsúlyozta: továbbra is nagy hangsúlyt kap azoknak a szervezeteknek, területeknek ellenőrzése, amelyek az államadósság-mutató alakulása, az államháztartás hiánya és az ország versenyképessége szempontjából meghatározó jelentőségűek. Az ÁSZ ellenőrzi az önkormányzatok pénzügyi- és vagyongazdálkodását, valamint integritás- és belső kontrollrendszerét. Az állami és az önkormányzati tulajdonban (résztulajdonban) álló gazdasági társaságok gazdálkodásának ellenőrzése során pedig olyan területet vizsgálnak, amelynek működése jelentős hatással van az ország gazdasági teljesítményére, továbbá befolyásolhatja a kormányzati szektor hiányát, az államadósság alakulását is.
Az utóellenőrzéseket szintén folytatja az ÁSZ a második félévben, ezek során a korábbi ellenőrzések javaslatainak hasznosítására készített intézkedési tervek végrehajtását értékelik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.