Egyiptom egyebek mellett a mezőgazdaság, az állattenyésztés, a járműgyártás, azon belül is az ehhez kötődő alkatrészgyártás, a vízrendszerek és a vízkezelés, illetve a gyógyszergyártás területén nyújt számos üzleti lehetőséget a magyar cégek, üzletemberek számára – fejtette ki.
Kun Gábor kiemelte: az elmúlt 4 év során, 2012-2016 alatt a magyar export közel megduplázódott, 30 milliárd forintról 56 milliárd forintra emelkedett.
Az MNKH vezérigazgató-helyettese elmondta: a 90 millió lakosú Egyiptom Észak-Afrika egyik legjelentősebb gazdasága. A magyar cégek elsősorban a mezőgazdaságban és az állattenyésztésben a technológiai fejlesztésekkel, a vetőmagok szállításával, a vízgazdálkodás terén a Nílus vizének ívóvízzé alakításával tudnának részt venni az egyiptomi gazdaság fejlesztésében. Emellett az egyiptomi turizmus területén is nagy lehetőségek állnak a magyar cégek előtt.
Sarif Musztafa al-Dzsabali, az egyiptomi üzletember-delegáció vezetője közölte: Egyiptom a közelmúltban új befektetési törvényt fogadott el, ennek hatására 3 év alatt mintegy 965 milliárd egyiptomi font (mintegy 40 milliárd amerikai dollár) befektetést hajtottak végre külföldiek az országban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.