Az eredményeket jelentősen befolyásolta, hogy a június végén lezárult a Pannónia Általános Biztosító Zrt. beolvasztása, miután a CIG januárban felvásárolta az MKB Általános Biztosító Zrt-t, amely utóbb nevet váltott.
A jelentés megjegyzi, hogy az eredményre jelentős egyszeri hatással volt az akvizíció következményeként elszámolt úgynevezett „badwill” és az üzleti kombináció függő költség-átértékelésének összesen 3,197 milliárd forintos nyeresége, illetve az értékesítésre tartott eszközök 399 millió forint vesztesége.
A CIG Pannónia fontosnak tartotta gyorsjelentésében felhívnia figyelmet arra, hogy a felvásárolt biztosítók portfoliójának eredménye csökkentheti a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. és a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt. 2017-es évi várható eredményét.
A cégcsoport biztosítási díjai 2017. első félévében elérték a 12,602 milliárd forintot, amely az előző év azonos időszakához képest 49,7 százalékos növekedés. A nem-életbiztosításból eredő díjak 74 százalékkal, míg az életbiztosítások díjbevételei 38 százalékkal növekedtek a múlt év első fél évéhez képest.
A CIG Pannónia saját tőkéje az egy évvel ezelőtti 3,550 milliárd forintról 6,369 milliárd forintra nőtt. A Szolvencia II szerinti konszolidált tőkemegfelelés 2017 első negyedévének végén 227 százalék volt, tehát jelentősen meghaladta a felügyelet által elvárt – 50 százalékos volatilitási puffert is tartalmazó – 150 százalékos szintet – közölte a biztosítótársaság az MTI-vel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.