Csak Szlovákiában és Szlovéniában van kevesebb legalább 1 millió eurót érő játékos, mint Magyarországon. Az NB I.-et hatan képviselik összeállításunkban: a Ferencvárosból három, a Videotonból kettő, míg a Budapest Honvédból egy játékos tartozik a hét számjegyű elitklubhoz. A legértékesebb az FTC védője, Otigba Kenneth, a nigériai-magyar kettős állampolgár a Transfermarkt szerint 1,3 millió eurót ér. Otigbát az olasz Davide Lanzafame (Honvéd) és a szerb Marko Scepovic (Videoton) követi 1,2-1,2 millió euróval. Összehasonlításképp: a válogatott legértékesebb játékosának tartott Dzsudzsák Balázst 4,25 millió euróra taksálják.
A legtöbbet és a legdrágább játékosokat a környező országok közül Ukrajna adja, ahol összesen 47 futballista piaci értékét tartják legalább 1 millió euróra. A kép egy kicsit csalóka, hiszen ha nem vesszük figyelembe a két ukrán sztárcsapatot, a Sahtar Donyecket és a Dinamo Kijevet, akkor mindössze öt olyan játékos marad, akinek a piaci értéke meghaladja az említett határt. A régió legértékesebb játékosa a Sahtar brazil válogatott szélsője, Bernard, akit nem kevesebb, mint 14 millió
euróra taksál a szakportál – ez a teljes magyar válogatott piaci értékének körülbelül a fele.
A legalább 10 millió eurót érő játékosok közül a vizsgált országokban mindössze négy van: Bernard két szintén brazil csapattársa, Taison (12 millió euró) és Marlos (10), valamint Horvátországból a Dinamo Zagreb támadó középpályása, Ante Coric (10). A legdrágább NB I.-es játékos, Otigba nem férne be az ukrán első osztály 30 legértékesebb játékosa közé, Horvátországban – ahol 40 legalább egymilliót eurót érő játékos van – pedig az első 20-ba.
A Dinamo Kijev csapatát erősítő Kádár Tamás 2 millió eurós piaci értékével, ha itthon játszana, az NB I. legértékesebb játékosa lehetne – az ukrán első osztályban ez a 26. helyre elég. Horvátországban is játszik egy magyar válogatott futballista: az előző szezonban 18 gólig jutó, ezzel a gólkirályi címet megszerző Futács Márkó, a Hajduk Split csatára, akinek értékét 1,2 millió euróra becsülik.
Az ukrán és a horvát bajnokság után a román (35 játékos) és az osztrák (33) következik a legtöbb „eurómilliomost” felvonultató szomszédok sorában. A magyar élvonalnál két országban van kevesebb ilyen játékos: Szlovéniában (4) és Szlovákiában (1). Hiába tűnik gyengének ez utóbbi két ország bajnoksága, válogatottjuk értéke többszöröse a magyarénak: a szlovénok keretét 81,5 millió, míg a szlovákokét 96 millió euróra becsli a Transfermarkt – a magyar nemzeti csapatot pedig 26,6 millió euróra. A horvát keret ettől fényévekre van, értéke több mint tízszerese a magyarénak, mintegy 315 millió euró. A szerb keret 177,6, az osztrák 119, a román pedig 53 millió eurót ér.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.