A Magyarországon működő kínai cégek csökkenésének számos oka lehet, ezek közül a legkézenfekvőbb a hatósági szigor erősödése. Míg 2010 környékén a kínai cégek jelentős része problémás volt, a helyzet mára sokat javult. A kínai érdekeltségű cégek több mint 11 százaléka állt felszámolás alatt hét évvel ezelőtt, mára ez az arány 2,5 százalékra mérséklődött, így a kínai cégek a többi nemzetközi érdekeltségű céghez viszonyítva is stabilnak tekinthetők. A kínai nagyvállalatok számának lassú, de biztos növekedése is arra utal, hogy az itt maradt kínai cégek már stabilabban működnek, mint hét vagy éppen tizenöt évvel ezelőtt.
A csökkenés másik oka a kínai magánszemélyek migrációja hazánkba. A kisebb cégek esetében jellemző lehet az a gyakorlat, hogy sikeres működés esetén a tulajdonosok letelepednek Magyarországon, sőt akár még állampolgárságot is szerezhetnek. Ettől a pillanattól kezdve az ilyen cégek már valamennyi adminisztratív szempontból hazai érdekeltségűnek számítanak, hiszen a tulajdonosok magyar állampolgársággal és magyarországi lakcímmel rendelkeznek.
A kínai cégek számbeli visszaesésének harmadik oka a globális gazdasági és politikai helyzet változása. A külföldi tulajdonosok folyamatosan keresik a legoptimálisabb környezetet, így egyik régióból a másikba költözhetnek. Az Opten elemzése szerint emiatt is fontos lehet a napokban zajló Kína – Kelet-Közép-Európa csúcstalálkozó, amely lökést adhat a kínai cégek magyarországi térnyerésének. Egyébként a hazánkban működő kínai érdekeltségű cégek csaknem fele nagykereskedelemmel foglalkozik, ám számottevő a kiskereskedő, vendéglátó, tanácsadó vállalkozások száma is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.