A felhívásra 239 pályázat érkezett, a nyertes vállalkozások 80 és 500 millió forint közötti támogatást kaptak a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap keretéből. A vállalt önrésszel együtt összesen 26 milliárd forint fejlesztés valósul meg. A hivatal kiemelte, hogy a pályázati program 2016-os meghirdetése óta három fordulóban 300 vállalkozás összesen 48 milliárd forint keretösszegű támogatást kapott.
A 2015-ben létrehozott NKFI Hivatal az alapítás óta komplex kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati ösztönzőrendszert alakított ki – hangsúlyozta Pálinkás József, a hivatal elnöke. A hazai és uniós pályázatok esetében mintegy háromezer projekt csaknem 600 milliárd forint keretösszegű, vissza nem térítendő támogatásáról született eddig döntés. Mint mondta, üzleti ötlet kidolgozására, célzott kutatásokra, prototípus-fejlesztésre, termékek exportcélú továbbfejlesztésére, szellemi tulajdonvédelemre, startup inkubátorok létrehozására, valamint kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatás vásárlására több mint negyven pályázat jelent meg költségvetési és uniós forrásból.
Pálinkás azt is jelezte, hogy az önálló kutatás-fejlesztési tevékenységhez nem kellően erős vállalkozásoknak 17 milliárd forint keretű pályázatot indítottak, a támogatottak 5–15 millió forintot nyerhetnek a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban. Uniós társfinanszírozással már elérhető a Nemzeti technológiai és szellemi tulajdon kockázati tőkeprogram is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.