A pénzügyi megtakarítások 400 milliárd forintot tettek ki a harmadik negyedévben, ami csak fele volt a tavalyi negyedik negyedévi összegnek, és jócskán elmaradt az előző negyedévi 564 milliárd forinttól is. A megtakarítások nagyobbik fele, 203 milliárd forint értékpapírokba ment, amiből 176 milliárd forintért államkötvényt, 27 milliárd rövid lejáratú állampapírt, kincstárjegyet jegyeztek. A lakosság kezén lévő államkötvények állománya 1961 milliárd forintra rúgott szeptember végén, ami 547 milliárd forintos növekedést mutat a múlt év vége óta.
A negyedévi megtakarítások majdnem negyede, 96 milliárd forint készpénzbe és bankbetétekbe csapódott le, és a lakosság pénzügyi vagyonának több, mint negyede, 12 315 milliárd forint nyugszik ilyen eszközökben.
Különféle tulajdoni részesedéseket 63 milliárd forintért vásárolt a lakosság a harmadik negyedévben, amiből a tőzsdei részvények 4 milliárdot sem tettek ki. A háztartások vagyonának 41,4 százaléka fekszik tulajdont megtestesítő értékpapírokban – a teljes összeg 19 382 milliárdot tesz ki, amiből 669 milliárd jut csak a tőzsdén jegyzett papírokra.
A háztartások tartozásai között 69 milliárddal nőttek a hitelek, amiből az ingatlanhitelek felvétele 61 milliárd forintot tett ki, az előző negyedévinek a dupláját, és nagy felfutást mutat az első negyedévi kevesebb mint 10 milliárd forint után. A hitelintézetektől felvett fogyasztási hitelek összege viszont a második negyedévi 42 milliárd forintról 23 milliárdra esett vissza – derül ki az MNB adataiból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.