A rendezetlenséget vélhetően arra értette az elnök, ha az Európai Bizottság és a brit kormány nem jutna a Brexit-tárgyalások végére 2019 márciusáig. Carney szerint ezt a háztartások és az üzleti élet is megérezné. Az viszont nem világos – tette hozzá –, hogy a bankrendszer miként birkózna meg azzal a helyzettel, ha a rendezetlen Brexit és egy globális recesszió egyszerre sújtaná a szigetországot. A jegybank arra is figyelmeztetett: az ország magas, GDP-arányosan 4,4 százalékos folyófizetésimérleg-hiánya nagy kockázatot jelent.
A vizsgált bankok közül a Barclayst és az RBS-t csak az idei tőkeemelésük segítette át a lécen. A többi vállalat, az HSBC, a Lloyds, a Santander, a Standard Chartered és a Nationwide Building Society átment. A jegybank kiemelte: a vizsgált hitelintézetek megháromszorozták a tőkéjüket a pénzügyi válság óta.
A BoE egy elég súlyos környezetet szimulált a tesztben. Azt a szcenáriót vette elő, hogy a globális GDP 2,4 százalékkal esik, miközben a brit gazdaság 4,7 százalékkal zsugorodik, a munkanélküliség 9,5 százalékra nő, az ingatlanárak 33 százalékot zuhannak, a kereskedelmi ingatlanárak 40 százalékot, a font árfolyama pedig 27 százalékot esik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.