Új nyolcezer fős stadion épülhet Nyíregyházán, amelynek megvalósításához több mint tízmilliárd forinttal járul hozzá az állam – egyebek között ez is szerepel azon a hosszú listán, amelyen a kormány által támogatott sportinfrastruktúra-fejlesztési beruházások találhatók. Az 51 különböző jogcímen a kormányzat közel 65 milliárd forintnyi támogatás szétosztását rendelte el.
A Magyar Közlöny legújabb számában szereplő hosszú listán a támogatottak között szerepel többek között a Magyar Lovassport Szövetség, amely 2,2 milliárd forintot kap egy kisvárdai lovasakadémia és termálvizes lórehabilitációs központ kialakítására. A település más sportszervezetét is támogatta a kabinet: a Kisvárda Labdarúgó Akadémiát hétszázmillió forinttal, a kézilabda-akadémiát pedig 250 millió forinttal. Több mint 1,8 milliárd forinthoz jut a Magyar Röplabda Szövetség, amely ezt a Békéscsabai Röplabda Akadémia támogatására fordítja. A kormányhatározat szerint a Ferencvárosi Torna Club 15 milliárd forinthoz jut a Fradiváros II. ütem megvalósításához.
A közlönyből nem derül ki, hogy ebből a pénzből pontosan mit valósítanak meg, egy korábbi tájékoztató szerint a 2020-ra elkészülő komplexummal megduplázódik a Fradi bázisának a területe. A mostani kormányhatározat szerint a klubnak emellett egymilliárd forintot biztosítanak a fejlesztéseihez. A Magyar Evezős Szövetség fejlesztéseihez szintén egymilliárd forinttal járul hozzá az állam. Mindezeken túl például a káptalanfüredi gyermek- és utánpótlástábor fejlesztéséhez 2,2 milliárd forintot biztosít a kabinet.
A határon túli területek magyar sportéletét is támogatja a kormányzat, például a Munkácsi Labdarúgó Akadémia 1,6, a Délvidék Sport Akadémia 1,5, a dunaszerdahelyi, az eszéki és a sepsiszentgyörgyi sportakadémia egy-egy milliárd forintos támogatásban részesül, míg a csíkszeredai ötszázmillió forintot kap.
Egy másik, összességében több mint hatmilliárd forint sportcélú támogatásról is döntött a kormány, az összeget a Magyar Közlönyben most megjelentek szerint az érintetteknek még idén biztosítják. A forrás legnagyobb része, ötmilliárd forint – két jogcímen – a Magyar Kézilabda Szövetséget illeti. A szervezet hárommilliárd forintot kap sportszakmai és fejlesztési feladatokra, kétmilliárd jut a női kézilabda final four, a női junior-világbajnokság és a korosztályos magyar női válogatottak mérkőzéseinek és a női nemzeti bajnokság megrendezésére. Ezeken túl az emberi erőforrások miniszterének és a nemzetgazdasági miniszternek arról is gondoskodnia kell, hogy például a Váci Reménység Egyesület által használt atlétikapálya fejlesztésére rendelkezésre álljon a 774 millió forint, de a Magyar Ökölvívó Szakszövetség is kap 452 millió forintot az erdélyi Madárfészek-Godako Ökölvívó Akadémia beruházásra. A Magyar Sportújságírók Szövetsége a Nagy Béla-program lebonyolításához és az Év Sportolója Gála megrendezéséhez 120 milliós támogatást kap.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.