A magyar és a szerb kormány között februárban, Budapesten megkötött, infrastrukturális projektekről szóló megállapodás részletei jelentek meg a Magyar Közlönyben. Az egyezség szerint gazdasági és technikai együttműködés valósul meg az ivóvíz- és szennyvízkezelésben, a közlekedési ágazatban és a fenntartható mobilitásban, valamint a szilárdhulladék-gazdálkodásban, a talajjavítás és rekultivációban, a környezetvédelemben és az energiaiparban is. A közös, infrastruktúrát fejlesztő projektek mellett stratégiai és megvalósíthatósági tanulmányokat, hatásvizsgálatokat is elkészítenek a magyar és a szerb szakemberek. A megállapodás öt évig hatályos, de újabb öt évvel meghosszabbítható.
Magyar–szerb élelmiszeripari fejlesztésről, foglalkoztatáspolitikai együttműködésről is egyezséget kötöttek a két kormány képviselői február 9-én, és egy vegyes vállalat létrehozásáról szóló szándéknyilatkozatot is aláírtak. Orbán Viktor miniszterelnök akkor hangsúlyozta, hogy a térségi energiahálózatokat szorosabbra kell fűzni, ezzel megszűnhet az egyoldalú függőség az orosz gáztól. A legfontosabb gazdasági feladat a következő évekre, hogy a közép-európai országok a Nyugat-Balkánnal kiegészülve minél szerteágazóbb energetikai hálózatokkal, lehetőségekkel javítsák a versenyképességüket.
A szerb kormányfő azt mondta: az energiaipar megnyílt a magánbefektetők előtt is, de kihívást jelent az energiafelhasználás hatékonysága. Ennek orvoslásában Szerbia számít a magyar cégek szakmai tapasztalatára. Ana Brnabic fontosnak minősítette az újabb gázszállítási lehetőségek megnyitását. Az infrastrukturális fejlesztések közül kiemelte a Budapest–Belgrád vasútvonal modernizálását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.