Több uniós finanszírozású gyakornoki program támogatja a pályakezdő fiatalok elhelyezkedését a munkaerőpiacon. Mintegy 30 milliárd forint áll rendelkezésre a pályakezdők gyakornoki programjának támogatására, az igényelhető összeg 2,3 és 30 millió forint között lehet. A támogatásra a vállalkozások jogosultak, elsősorban a kkv-szektor.
Kilenc hónapig bér- és járuléktámogatást kaphatnak cégek, ha szakképzett fiatalt foglalkoztatnak, vagy gyakornoki kapcsolattartót, mentort finanszíroznak a vállalatnál, de gyakornoki munkahely kialakításához, a munkavégzéshez szükséges eszközbeszerzéshez, infrastruktúra- és ingatlanberuházáshoz is igényelhetnek támogatást jövő március végéig.
A gyakornokokkal kapcsolatos támogató szolgáltatásokra szintén a Ginop-programban pályázható forrás, erre 2 milliárd forintot különíttek el. Szakképzési centrumok kaphatnak forrásokat a gyakornoki program népszerűsítésére a vállalkozások és a fiatalok körében, az intézmények cégekkel alakíthatnak ki együttműködést, összegezhetik a gyakornoki program eredményeit.
Pölöskei Gáborné, a Nemzetgazdasági Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára egy közelmúltbeli konferencián hangsúlyozta:
a gyakornoki program célja, hogy a szakképzésből kilépő fiatalok elhelyezkedését elősegítsék, támogassák a felsőfokú végzettséggel nem rendelkező fiatalok szakmai karrierjét, javítsák munkaerőpiaci esélyeiket.
A vállalatokat pedig gyakornoki helyek kialakítására ösztönzik, a gyakornoki foglalkoztatással járó költségek megtérítésével, ráadásul a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő szakképzett munkaerőt garantálnak.
A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
(A hajdúsági gyakornokok taroltak)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.