A héten nyújtja be a kormány az Országgyűlésnek a jövő évi adócsomagot
– jelezte múlt szerdán Varga Mihály pénzügyminiszter. Ennek kapcsán Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára lapunkkal közölte: az élőmunkaterhek gyorsabb csökkentésére lenne szükség.
A kormány szándéka szerint (illetve a hatéves bérmegállapodás alapján) a szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke újabb két százalékponttal, 19,5 százalékról 17,5 százalékra mérséklődik 2019 januárjától, ám Dávid Ferenc szerint ez nem ellentételezi a dinamikus bérfejlesztéseket, vagyis nagyobb csökkentésre lenne szükség. A szakmunkások garantált bérminimuma az utóbbi két évben csaknem 40 százalékkal emelkedett. A VOSZ főtitkára úgy látja, hogy ezt
az ország keleti felében képtelenek kigazdálkodni, például a kisebb településeken működő mikro- és kisvállalkozások. A hátrányos helyzetű településeken lévő cégek esetében szerinte szelektív, intenzívebb élőmunkateher-csökkentésre lenne szükség, ez lehetne egy erőteljes szochomérséklés vagy kedvezmény az iparűzési adó esetében.
A pénzügyminiszter a múlt héten jelezte: a szocho két százalékpontos csökkentése több mint százmilliárd forintot hagy a vállalkozásoknál, a nyugdíjasok foglalkoztatásában pedig számottevő könnyebbség lesz, hogy az öregségi nyugdíj mellett dolgozók jövedelme után nem kell szochót és egyéb járulékokat fizetni.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.