A NAV traktorok és más mezőgazdasági gépek áfájával „ügyeskedő” társasággal szemben zárta le a nyomozást. A gyanú szerint a csalássorozat irányítói az általuk működtetett cég nevében belföldi megrendelők részére szereztek be közvetlenül a gyártól nagy értékű mezőgazdasági gépeket és gépalkatrészeket, amelyeket papíron először egy általuk létrehozott szlovákiai cégnek exportáltak, közösségi, áfamentes eladásként.
Majd a traktorokat a szlovák társaság értékesítette tovább – szintén csak papíron – a magyar megrendelőknek, ugyancsak adómentesen
– közölte Kuperczkó Adrienn, sajtóreferens.
A traktorok és gépek valójában nem hagyták el Magyarországot, azok a beszerző cég telephelyén sorakoztak. A gyanúsítottak a fiktív utaztatásokat szabályosnak tűnő szállítási okmányokkal is alátámasztották, a szállítás költségeit ki is fizettették a vevőkkel – emelte ki Kuperczkó Adrienn, aki jelezte, hogy az elkövetők mintegy százmillió forint kárt okoztak a költségvetésnek. Mint felidézte, a pénzügyi nyomozók 2016-ban 15 helyszínen – köztük Bács-Kiskun, Baranya és Pest megyékben – tartottak házkutatásokat. Könyvelési anyagokat, számlákat, szerződéseket és egyéb bizonyítékokat foglaltak le, illetve tanúkat hallgattak meg.
A költségvetésnek okozott kár teljes mértékben megtérül a készpénzlefoglalásnak, illetve a nagy értékű ingatlanok és üzletrészek zárolásának köszönhetően – hangsúlyozta a pénzügyőr főhadnagy.
Az ügyben a láncolatot irányító férfi és nő mellett meggyanúsították a hamis okmányokkal „variáló” fuvarozócég ügyvezetőnőjét, valamint a szlovák cég ügyvezetőjét is. Az üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt akár tíz év szabadságvesztés is kiszabható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.