Péntekig mutatkozhatnak be a vállalkozások a világ egyik legnagyobb digitális és innovációs kiállításán, a hannoveri CeBIT-en. Magyarország önálló országstandján tizenkét cég szerepel, további kilenc tart előadást a prezentációs térben, és nyolcuk a központi színpadon is. A magyar kiállítás résztvevőit több mint ötven jelentkezőből választották ki, figyelembe véve, hogy az adott cég és terméke mennyire érett a külpiacra lépéshez. A kiválasztottakat az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) készítette fel a rendezvényre.
„A CeBIT-en évtizedek óta vannak jelen magyar vállalkozások, de egyedül egy kis cég elvész ebben az ötezer vállalkozás részvételével tartott rendezvényen. A hazai vállalkozásoknak sokkal nagyobb lehetőségük van az üzleti találkozókra, ha egy ekkora és ilyen látványos tér áll a rendelkezésükre, mint a magyar stand. Az országstand állításának másik célja üzenni a világ gazdaságának, hogy Magyarországon nagy léptékű digitális fejlesztések zajlanak. Üzenet a német piacnak is: a magyar–német gazdasági kapcsolatok mindkét ország számára meghatározók, fontos üzleti partnerek vagyunk. Ezt az is alátámasztja, hogy a V4-ek és Németország külkereskedelmi kapcsolata nagyobb volumenű, mint a német–francia” – mondta a Világgazdaságnak
Deutsch Tamás, a Digitális jólét program miniszterelnöki biztosa.
Mint elmondta, a magyar állam 1,1 millió eurót fordít a részvételre, de a kiállításon megjelenő cégek minimum 30-40 millió eurónyi üzletet kötnek majd, vagyis a befektetés hozadéka harminc-negyvenszeres lehet.
„A magyar digitális gazdaság az elmúlt évek előrelépésének, a digitális és gazdasági fejlesztési programjainknak köszönhetően európai szereplővé vált. Magyarország azon erős digitális gazdaságú uniós tagországok közé tartozik, amelyben már a bruttó nemzeti jövedelem több mint 20 százalékát a magyar digitális gazdaság állítja elő. A munkavállalók több mint 15 százaléka a digitális gazdaságban dolgozik” – mondta Deutsch Tamás a magyar stand megnyitóján. Magyarország az idén már másodszor jelenik meg országstanddal. Tavaly a Hungary, home for innovation volt a jelmondata, az idén a Living innovation.
„A szoftver- és a szolgáltatásexport az utóbbi öt-hat évben évi 20-25 százalékkal nőtt Magyarországon, a mértéke körülbelül 600 milliárd forint. Ma Magyarországon a legexportképesebb és legtöbb hozzáadott értéket termelő ágazat a digitalizáció” – emelte ki Major Gábor, az IVSZ főtitkára.
A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.