Az évtized eleje, 2010 óta 34-ről 20 százalékra csökkent a megélhetési gondokkal küzdő családok aránya, azoké, akiknek a jövedelme nem minden hónapban fedezte a megélhetési költségeiket – derül ki a Pénziránytű Alapítvány megbízásából a GfK által végzett kutatásból.
A vizsgálat módszertanát az az OECD által kidolgozott metódus képviselte, amelynek alapján ötévente felmérik a világ számos országában a lakosság pénzügyi tájékozottságát és pénzügyi kultúráját.
Más számokban ugyanakkor nem állunk jól a pénzügyi tudatosság terén: a nyolc évvel ezelőttihez képest harmadával, 32 százalékról 21 százalékra esett azon családok aránya, amelyek havonta megtervezték bevételeiket és kiadásaikat.
A vizsgálat értékelése igyekszik pozitív képet festeni erről, mondván, a tervezés fellazulása a megélhetési nehézségek csökkenésével áll összefüggésben, ám sokak szerint épp ilyen helyzetben fontos az előrelátás és a tudatosság, hogy elkerüljük a veszélyeket. E vonatkozásban a fiatalok segíthetik a szülőket.
A Pénziránytű Alapítvány tegnap mutatta be mobileszközökön játszható új pénzügyi oktatójátékát, amely elsősorban a 7–8. osztályos diákoknak kínál élményalapú pénzügyi ismeretszerzési lehetőséget. Az új játék az alapítvány 2017-ben megjelent, Küldetések a pénz világában című tankönyvének anyagára épülve, a mindennapokban a családok előtt álló pénzügyi feladatok megoldásán keresztül bővíti a fiatalok ismereteit.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.