Több mint 700 magyarországi panzió és szálloda nyert költségvetési támogatást szálláshelyfejlesztésre – jelentette be Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója, hozzátéve, hogy a beérkező pályázatok száma az 1500-at is meghaladta.
Ismertetése szerint a következő két évben több mint 80 milliárd forintból fejlesztik a szálláshelyeket. Országszerte a vidéki panziók több mint kétharmada újul meg, továbbá a három kiemelt turisztikai térségben, a balatoniban, a soproniban és a tokajiban 16 szállodafejlesztés lesz, de 27 új szálláshely is létrejön az országban.
A tavaly indított Kisfaludy-programban 2030-ig 300 milliárd forintot használhatnak fel a projektekre, ebből az összegből 30 ezer szállodai és panzióbeli szoba felújítása történhet meg. Cél, hogy ekkorra a turizmus nemzetgazdasági hozzájárulása a GDP 16 százaléka legyen, a vendégéjszakák száma pedig 50 millióra bővüljön.
A pályázatok iránti kiemelkedő kereslettel állhat összefüggésben, hogy a kormány a Kisfaludy szállásfejlesztési konstrukció megvalósításához és egyes kiemelt turisztikai fejlesztések finanszírozásához rendeli a szálláshely-fejlesztési keretből tavaly fel nem használt 9,57 milliárd forintot. A korábban le nem hívott összeget most a Miniszterelnöki Kabinetiroda fejezetéből kell biztosítani
– jelent meg a Magyar Közlönyben.
Az idei költségvetésben 41 milliárd forintos beruházási összeggel szereplő turisztikai fejlesztési célelőirányzatba kerül majd az 5 százalékos kedvezményes áfa mellé befizetett 4 százalékos turizmusfejlesztési hozzájárulás terven felüli része is. (Július végéig a tervezett összeg 74,5 százaléka, 8,4 milliárd forint már befolyt a kasszába.) A túlteljesülés révén a nyáron már kormányhatározattal biztosított 895,8 millió forintot meghaladó rész is egyszeri átcsoportosítással tovább emeli a turisztikai célelőirányzat keretét – olvasható a kormányhatározatban.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.