Magyarország ad otthont szeptemberben az ITU Telecom World nemzetközi infokommunikációs rendezvénynek, az erről szóló megállapodást hétfőn írta alá Hou-lin Csao, az ENSZ Nemzetközi Távközlési Egyesületének (ITU) főtitkára és Sztáray Péter biztonságpolitikáért felelős államtitkár. A többnapos konferencián és kiállításon 5-6 ezer üzleti képviselővel, 120 ország jelenlétével, több mint 200 kormányzati és ipari vezetővel, 30-50 miniszterrel, 25-30 nemzetközi pavilonnal és nagyjából 300 kis- és középvállalkozással számolnak.
A rendezvény lehetőséget ad állam- és kormányfők találkozására ENSZ szakmai szervezetek, szabályozó hatóságok és ipari vállalatok vezetőivel. Magyarország 2015-ben már megrendezte a világkonferenciát, és az azt követő időszak pozitív visszajelzései alapján pályázta meg az esemény újbóli megrendezését. Ez hozzájárulhat az infokommunikációs szektor további fejlődéséhez, valamint a kedvező, modern, innovatív Magyarország-kép erősítése révén közvetlen és közvetett gazdasági haszonnal is járhat.
A magyar GDP több mint 20 százalékát közvetve a digitális gazdaság állítja elő, a szektor közvetve mintegy 400 ezer embert foglalkoztat. Az IKT szektor a magyar K+F ráfordítások több mint 10 százalékát adja.
Az idei rendezvény fókuszában a kkv-k életét megkönnyítő digitális innovációk állnak majd, valamint központi szerepet szánnak a kkv-k IKT ökoszisztémában betöltött szerepének, lehetőségeinek.
A világkonferencia a versenyképes tudással rendelkező hazai kkv-k számára kapcsolatépítési, üzletszerzési lehetőséget jelent, valamint külföldi befektetők Magyarországra vonzását szolgálja. Az esemény megjelenési lehetőséget biztosít a hazai IKT szektor innovatív startup vállalkozásainak is. Magyar nemzeti pavilon is lesz a rendezvényen, amelynek a Hungexpo ad otthont, és a kiállítást mindenki ingyenesen megtekintheti.
A következő évek kulcsfontosságúak lesznek az 5G hálózatok megjelenése és elterjedése szempontjából. Magyarország célja, hogy az 5G fejlesztések egyik európai központjává váljon 2020-ra, valamint az elsők között vezesse be az 5G-t. A világkonferencia megrendezése kiemelt módon segítheti az 5G fejlesztésében és világméretű szabványosításában meglévő magyar pozíciók további erősítését, a fenti célok elérését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.