Itália növelni szeretné a pénzügyi mozgásterét, ezért fordult az alternatív fizetőeszköz lehetősége felé. Szabó Dávid rámutatott: Olaszország egyszerre néz szembe a nagyon magas államadóssággal és a gyenge gazdasági növekedéssel, hiányoznak az olasz gazdaságban azok a feltételek, amelyek mellett ki lehet nőni az adósságot. Az ország az euro-mediterrán régióhoz képest erős költségvetési fegyelmet valósított meg, ugyanakkor a brüsszeli szakértők úgy ítélik meg, hogy ez még mindig nem felel meg a fenntartható adósságcsökkentési célnak, amelyet Olaszország vállalt.
Az elképzelések szerint az olaszok az euró mellé vezetnének be kis névértékű kincstárjegyeket.
A szakértő kifejtette: az elmúlt tíz évben az uniós politikai vezetés számára az egyik legfontosabb kihívás volt, hogy megfékezzék az eurozóna válságát. Olaszország nagyon jelentős szereplője az Európai Uniónak, Brüsszel nem engedheti meg, még csírájában sem, ezeknek az elképzeléseknek a megvalósítását.
Ugyanakkor van némi alapja annak az olasz kritikának, hogy amikor olyan politikai erők vezetik az országot, amelyek reformokat sürgetnek, ellenállnak a központosító törekvéseknek, a bevándorlásnak, akkor nagyon szigorú az Európai Bizottság – fogalmazott a szakértő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.