A második negyedéves, az iparágban használt speciális “tiszta” EBITDA 182, 44 milliárd forint volt, 5,7 százalékkal meghaladva a várt 172,6 milliárd forintot, ez éves szinten 2,2 százalékos javulást jelentett. Az üzleti eredmény 3,79 százalékkal haladta meg a konszenzust 89,05 milliárd forinttal, szemben az egy évvel ezelőtt azonos időszakban elért 88,19 milliárd dollárral. Az adózott eredmény jóval a várt felett alakult és 77,8 milliárdot ért el szemben a várt 68,7 milliárd forinttal és a bázisidőszak 72,93 milliárd forintjával.
Az üzletágak közül kiemelkedő volt a finomítás-kereskedelem teljesítménye, itt a “tiszta” EBITDA 13,56 százalékkal haladta meg az elemzői várakozást és 76,2 milliárd forinttal fejezte be a második negyedévet. A Mol kommentárja szerint főképp a finomítói marzsok csökkenése jelentette a kihívást az üzletág számára, a petrolkémiai és a nagykereskedelmi árrés javulása azonban javított az összképen. Az elemzők korábban arra hívták fel a figyelmet, hogy a Barátság vezeték klórszennyezése előnyhöz juttathatta a Molt a finomított termékek értékesítésénél. Még mindig emelkedik a kelet-európai térség a motorbenzin kereslet, tette hozzá a társaság.
A fogyasztói szolgáltatások hozták a vártat, de éves alapon ismét jelentősen, 13,8 százalékkal emelkedő EBITDÁ-juk egy most már sok éves töretlen trendet mutat. A Mol kiemelte, hogy a devizahatás dollárban mérve itt rontott a teljesítményen, de helyi devizában mérve a fejlődés kétszámjegyű volt ezen a területen, mivel az üzemanyag és nem üzemanyag alapú szolgáltatások árrése is javult. Elmaradt a szakértők által várttól a kutatás-termelés és a gáz üzletág EBITDA értéke. A Mol értékelése szerint a kutatás-termelés üzletág esetében a csökkenő olajárak és egyszeri tételek rontották a termelés volumennövekedésének hatását.
A Mol-csoport 1,15 milliárd dollár (326 milliárd forint) újrabeszerzési árakkal becsült „tiszta” EBITDA-t ért el 2019 első félévében. Ez pontosan az idei évre kitűzött cél fele, amely Hernádi Zsolt, elnök-vezérigazgató véleménye szerint a Mol változó külső környezetnek ellenálló, integrált üzleti modelljének köszönhetően csak kis mértékben marad el a 2018 első hat hónapjának kiemelten jó eredményétől, annak ellenére, hogy mind az olajár mind a finomítói margin csökkentek. A vezérigazgató úgy látja, hogy elérhető vagy akár meg is haladható a 2019-es évre vonatkozó újrabeszerzési árakkal becsült 2,3 milliárd dolláros „tiszta” EBITDA előrejelzés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.