A tárcavezető felhívta a figyelmet, hogy jelenleg öt nagy nemzetközi fejlesztési bank székhelye található az Európai Unió területén, de egyik sem a közép-kelet-európai régióban, így az NBB Budapestre költözése Magyarország és a régió pénzügyi szerepét erősíti. A miniszter kitért arra is, hogy a budapesti központ megnyitásának hatására az S&P és a Fitch hitelminősítők egy fokozattal feljebb minősítették a beruházási bankot,
valamint rekord alacsonynak számító áron tudott kötvényeket kibocsátani idén márciusban a Budapesti Értéktőzsdén.
Mindezek eredményeként emelkedhet a pénzintézet profitja is, amellyel minden tulajdonos, így Magyarország is jól jár. Mint mondta: az a fejlődési út, amelyet a tagállamok és a bank vezetése közösen kijelölt, kedvező a résztvevő államok vállalatai számára, mert elősegíti a nemzetközi piacokra való kilépésüket, a beruházásokban, fejlesztésekben történő részvételüket.
Varga Mihály a kormány befektetőbarát intézkedéseiről szólva elmondta, a magyar gazdaságpolitika 2010 óta a foglalkoztatás és a bérek emelésével, az adók csökkentésével, célzott támogatásokkal, valamint a szakképzés és az üzleti környezet folyamatos fejlesztésével segíti a beruházásokat.
Ennek köszönhetően Magyarország egyre népszerűbb befektetési célpont, a legutóbbi adatok szerint a beruházási ráta idén meghaladhatja a 27 százalékot. A tárcavezető emlékeztetett arra, hogy a magyar befektetés-ösztönzési rendszer eredményeit nemzetközi szinten is elismerik,
egy témára szakosodott magazin hazánkat újra a világ 10 legjobb befektetési célországa közé sorolja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.